Biznes w Internecie – czego potrzebujesz żeby zacząć

wiara

 

 

 

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Mark Twain

 

Czego tak naprawdę potrzebujesz, żeby zbudować biznes w internecie i zacząć zarabiać już dziś ?
Bardzo długo się nad tym zastanawiałem, sam na początku nie wiedziałem od czego zacząć.
Myślałem, że jak skupie się na sprawach technicznych, pisaniu bloga, budowaniu listy mailingowej, czy stawianiu zaawansowanych systemów, to pieniążki same zaczną do mnie przychodzić.
Niestety nie !
Owszem te wszystkie rzeczy są bardzo ważne i przydatne
w biznesie internetowym ale nie na początku, w pierwszej fazie budowania swojego biznesu trzeba się skupić na korzeniach.
Po pierwsze musimy znaleźć swoją niszę o czym piszę tutaj, kolejnym krokiem jest określenie grupy potencjalnych odbiorców.
Jeżeli dwa pierwsze punkty mamy zaliczone, możemy przystąpić do wyboru produktu, usługi czy programu partnerskiego.
Mając grupę docelową zrób analizę jej problemów i potrzeb dzięki temu będziesz mógł wybrać produkt usługę który będzie rozwiązywał jej problemy.
 
I teraz najistotniejsza rzecz- jak już mamy to wszystko przygotowane, czyli mamy niszę, grupę docelową i produkt, usługę czy program partnerski to musimy z tym wyjść do ludzi.
Nic z naszego biznesu nie będzie jeżeli tylko my będziemy wiedzieli co mamy do zaoferowania.
Jeżeli będziesz miał opór przed tym aby wyjść i powiedzieć całemu światu jak zarąbisty jest twój produkt czy usługa czy cokolwiek innego to nic dobrego z tego nie wyjdzie.
 
Tutaj taka moja osobista rada, jeżeli masz poczucie że musisz kogoś namawiać, że wciskasz komuś to co masz do zaoferowania jest jeden sposób na to żeby sobie z tym poradzić.
Uświadom sobie, że twój produkt, usługa czy program partnerski rozwiązuje problemy innych ludzi i jest najwspanialszą rzeczą jaka mogła im się przytrafić w życiu.
Jeżeli spojrzysz na to w taki sposób. wtedy na pewno lęk i obawa przed opowiedzeniem całemu światu o Twoim produkcie zniknie i wręcz będziesz się czuł zobowiązany. żeby poinformować o tym jak największą liczbę ludzi.
Także teraz decyzja należy do Ciebie !
Czy chcesz odnieść sukces, czy podejmiesz działanie, czy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu i poinformujesz cały świat o tym co masz do zaoferowania.
Czy zostanie w miejscu w którym jesteś i będziesz słuch tych którzy mówią że się nie da i nic z tego nie wyjdzie, decyzja należy do Ciebie!
 
Dodatkowo przygotowałem dla Ciebie specjalne nagranie w którym opowiadam jak to wyglądało u mnie.
Zachęcam do obejrzenia i do skomentowania.
A jeżeli uznasz.  że warto się tym podzielić ze znajomymi będę wdzięczny za udostępnienie.