Mentor – Czy to ma Sens ?

mentor 3

 

Mentor – Czy to ma Sens ?

„Jeśli chcesz gdzieś dojść,

najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”

Robert Kiyosaki

Kto to jest ten „Mentor”, do czego on mi się może przydać, i jak mogę skorzystać na tym co może mi zaproponować?

Jakiś czas temu te pytania zaczęły mnie nurtować i zacząłem się nad tym zastanawiać, stało się to wtedy kiedy odkryłem, że chcę zacząć działać w marketingu internetowym.

Jakoś intuicyjnie czułem, że muszę znaleźć osobę lub grupę ludzi, którzy działają w tej branży, od których będę mógł się uczyć. Jako osoba zielona w tej dziedzinie, coś tam gdzieś słyszałem, coś tam niby wiedziałem ale jak konkretnie się za to zabrać- to już całkiem inna sprawa.

Dlatego pierwsze swoje działania skupiłem na zlokalizowaniu osób, które działają w tej branży i zacząłem się przyglądać temu jak działają, jak pracują. Po jakimś czasie takiej obserwacji stwierdziłem, że ilość wiedzy jaką trzeba posiadać i ilość umiejętności jest tak duża, że nie jestem w stanie tego wszystkiego opanować.

I wtedy mnie olśniło- przecież te osoby to są tacy sami ludzie, którzy tak samo kiedyś zaczynali, z tym wyjątkiem, że oni mają tą drogę już za sobą, odnoszą sukcesy w danej dziedzinie i wiedzą przede wszystkim jak zacząć i gdzie skierować swoje pierwsze kroki.

Postanowiłem, że znajdę swojego „Mentora” i zacznę się od niego uczyć, a jeśli będzie to możliwe nawiążę z nim współpracę. Ta decyzja okazała się kluczową decyzją w moich działaniach w marketingu internetowym , zapytasz pewnie dlaczego?

Bardzo dobre pytanie. To że zacząłem współpracować z „Mentorem” rozjaśniło mi w głowie pewne rzeczy. Przede wszystkim dowiedziałem się, gdzie skierować swoje pierwsze kroki i na jakich działaniach się skupić, żeby zacząć działać w marketingu. Kolejna bardzo ważną kwestią w posiadaniu „Mentora” jest to, że pozwala nam to uniknąć bardzo wielu błędów, które na pewno można popełnić, a mogą nas kosztować bardzo wiele czasu i pieniędzy.

Jak widać posiadanie swojego mentora jest jedną z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś pomyśleć przed podjęciem jakichkolwiek działań czy to biznesowych czy związanych z inną  dziedziną.

Ale nie jest tak kolorowo. Bardzo ważne jest to, że jeżeli już się zdecydujesz na taką współpracę musisz w 100% zaufać swojemu mentorowi- nie dyskutować i nie zastanawiać się nad tym co mówi, tylko wykonywać to, co on tobie radzi, bo to on już jest tam, gdzie ty zmierzasz.

Kilka moich przemyśleń na ten temat.

 

Przeczytałeś, obejrzałeś zostaw komentarz, z góry wielkie dzięki.

Comments

comments