Planowanie celów

cele

Czym są cele i jaki wpływ mają na nasze życie?

„Wygrywa ten, kto ma jasno określony cel

i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”.

Napoleon Hill

W dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych umiejętności jest  planowanie celów i sporządzanie planów ich realizacji.  Jest niezbędna, aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia. To podstawa, która jasno określa kierunek w którym chcemy podążać.

W połączeniu z wiedzą i działaniem, jest narzędziem, które pozwoli Ci osiągnąć w życiu wszystko, czego zapragniesz.

Każdy kto osiągnął spektakularny sukces w jakiejś  dziedzinie dokonał tego dzięki umiejętności wyznaczania i planowania celów. Bardzo ważne jest skupienie się na celach i aktywne działanie w kierunku ich realizacji.

Opanowanie tych umiejętności daje nam ogromną dawkę zadowolenia i czyni nas szczęśliwymi. Człowiek szczęśliwy jest wtedy gdy ma obrany kierunek w życiu i wie czego chce oraz dąży do zaspokojenia swoich potrzeb.

 

Dlaczego wyznaczać cele?

Cele wydobywają nasze ukryte możliwości . Uwalniają energię, niezbędną do realizacji planów i zamierzeń. Dają poczucie mocy i sensu w życiu.

Cele są podstawą motywacji. Mając dobrze określone cele, wyzwalasz w sobie mechanizm dążenia do ich realizacji. Zaprzęgasz swój nieświadomy umysł do pracy i takiego kierowania Twoim życiem, aby zdobyć to, co sobie wyznaczyłeś. A wiadomo przecież, że podświadomość odpowiedzialna jest za 99% procesów w Twoim umyśle.

Podświadomość jest jak  baza danych, która w każdej sekundzie przetwarza miliony operacji.

Ustalając cel, wyznaczasz podświadomości zadanie do wykonania.

Realizując swoje cele, wzmacniasz poczucie własnej wartości, zwiększasz pewność siebie i wiarę we własne siły.

Comments

comments