Rozwój osobisty

rozwój osobisty

Rozwój osobisty

Bardzo dużo ostatnio się słyszy że „rozwój osobisty” jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu, ale czym on tak naprawdę jest i co dokładnie znaczy ten termin to już nie jest takie oczywiste.

Dla każdego z nas  rozwój osobisty będzie czymś innym. Nie da się go zdefiniować w jeden uniwersalny sposób dla każdego z nas. Dla jednej osoby rozwój osobisty to podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, dla kogoś innego będzie to nauka języka obcego. Jeszcze inna osoba uzna, że rozwój osobisty to dla niej szukanie  rozwiązania problemu ciągłego braku czasu.

Każda definicja jest prawidłowa. Rozwój osobisty jest to takie działanie, którego efektem końcowym będzie rozwinięcie swojego charakteru, osobowości lub jakichkolwiek umiejętności. Wszystko co dotyczy danej osoby w kontekście jej doskonalenia i pracy nad sobą  jest rozwojem osobistym. Nie ma żadnego znaczenia, czy będziemy ulepszać siebie w kontekście zawodowym czy osobistym.

 

Podejmując działania w kierunku  rozwoju osobistego, możemy pokonać wszystkie ograniczenia jakie nas wstrzymują przed osiągnięciem tego co chcemy. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie w naszej głowie zakodowane nam w dzieciństwie lub w wyniku jakiś traumatycznych zdarzeń. Jeśli zdefiniujemy swoje cele i określimy gorące pragnienie, to żadna siła nie będzie w stanie nam przeszkodzić w ich realizacji.

Zasadniczą ideą rozwoju osobistego jest to, aby przez ciężką pracę nad sobą, swoimi nawykami, dążyć do wyrobienia sobie nawyków samodyscypliny i wzmocnienia swojej silnej woli. Dzięki temu będziemy w stanie osiągać wszystkie cele, które sobie założymy.

Aby zacząć proces rozwoju osobistego i w pełni korzystać z jego dobrodziejstw, musimy się szkolić. Nieważne czy będziemy czytać książki, uczestniczyć w seminariach, szkoleniach czy spotkaniach on-line. Ważne jest to, aby to wszystko dawało nam jakąś wartość. Wartość, która pozytywnie wpłynie na nas samych i zmieni nasze życie na lepsze.

Comments

comments