Zarabiać w internecie – czy to jest możliwe?

makemoney

„Nigdy nie polegaj na pojedynczym dochodzie.

Inwestuj w siebie z zamiarem stworzenia drugiego źródła, potem trzeciego, potem czwartego.”

 Warren Buffet

Zawsze chciałem mieć firmę chciałem zarabiać pracując na swoim, a najlepiej by było gdybym mógł robić to będąc gdziekolwiek, na wakacjach czy spędzając czas z bliskimi.

Wtedy zacząłem się interesować tym czy da się zarabiać przez internet, zacząłem się szkolić i zdobywać wiedzę z marketingu internetowego. Był to bardzo długi proces zanim zrozumiałem wszystkie te prawa które żądzą tym światem.

Ogrom zagadnień technicznych strony lądowania , blog, autoresponder wszystko to na początku wydawało się czarną magią samo w sobie a co dopiero spięcie tego wszystkiego  w jedną całość to dopiero wyczyn.

Ale po jakimś czasie wszystko to zaczęło układać się w mojej głowie i powoli zaczęło przypominać jedną spójną całość.

Ale zacznijmy po kolei krok po kroku jak to u mnie wyglądało:

Żeby zacząć zarabiać w internecie i nie tylko trzeba się skupić na kilku bardzo ważnych rzeczach tak zwanych korzeniach biznesu:

  • Trzeba określić swoją niszę w której będziemy działać najlepiej jeśli będzie ona powiązana z tym co lubimy robić i co daje nam satysfakcję
  • Kolejnym krokiem jest określenie grupy docelowej i określenie profilu idealnego klienta.
  • Następnie musimy określić problemy naszej grupy docelowej i znaleźć sposób jak je rozwiązać poprzez zaproponowanie odpowiedniego produktu lub usługi.

To tak w dużym skróci jeśli chodzi i podstawowe założenia naszego biznesu.

Następnym etapem całej układanki jest zautomatyzowanie tego procesu, poprzez budowę odpowiedniego systemu internetowego który będzie pracował za nas 24h 7 dni w tygodniu.

Poniżej przedstawię schemat takiego systemu.

Schemat jak zarabiać w internecie

Co do tego schematu systemu  jest on przykładem jednego z najprostszych i zarazem dającym bardzo dobre wyniki.

Ruch – jak w każdym biznesie żeby można było liczyć na jakikolwiek sukces musimy go zapewnić. W internecie jest wiele sposobów pozyskanie ruchu najważniejszy podział to płatne i bezpłatne metody jego generowania.

SP – squeeze page (Strona lądowania) jest to jedna z kluczowych składowych systemu do zarabiania za pomocą internetu. Jest to strona której zadaniem jest zdobycie adresu email potencjalnego zainteresowanego naszą ofertą

Autoresponder – kolejny bardzo ważny element całej układanki bez którego nie można się obejść. Jest on odpowiedzialny za bardzo dużą ilość rzeczy, w skrócie zbiera adresy email osób które się zapisały na naszą listę. Dzięki autoresponderowi możemy zbudować odpowiednia relację z osobami znajdującymi się na liście oraz przedstawić Im naszą ofertę i wygenerować sprzedaż.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat budowy takiego systemu zachęcam Cię do zapoznania się z moim Bezpłatnym Raportem w którym szczegółowo opisuję poszczególne etapy tworzenia takiego systemu.

To by było na tyle w tym wpisie w kolejnych częściach zajmę się poszczególnymi etapami które tu opisałem.

Poniżej na zachętę kilka efektów pracy może nie są to jakieś zawrotne sumy ale od czegoś trzeba zacząć, a najważniejsze to wyrobić sobie odpowiedni model później tylko duplikować.

Efekty - jak zarabiać w internecie

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do komentowania i dzielenia się tym artykułem ze znajomymi.